IRT 3000

vsebina

Precitecov CoaxPrinter omogoča 3D-koaksialno tiskanje s podajanjem žice

23.02.2018

S 3D-tiskalnikom CoaxPrinter podjetje Precitec GmbH & Co. KG na področje laserskega oblaganja kovin prinaša rešitev, ki prvič v zgodovini omogoča večsmerno pretaljevanje dodajnega materiala, žice. CoaxPrinter ponuja prednosti pred tiskalniki, ki delujejo na principu pretaljevanja prahov, na številnih področjih; na področju ekonomske učinkovitosti, čistosti in trajnosti površinske obdelave, popravila kosov in 3D-tiskanja.

»Spremembe smeri tiskanja pod kotom 90° so skoraj nemogoče pri drugih tiskalnikih, ki uporabljajo žico za lasersko oblaganje kovin,« pravi dr. Markus Kogel-Hollacher, R&D projektni vodja pri Precitecu in nadaljuje: »Uporabniki CoaxPrinterja ne rešujejo težav le na tehnološkem področju oblaganja površin s pretaljevanjem žice, ampak z njegovo uporabo in veliko vsestranskostjo dosežejo rešitve pri številnih procesnih postopkih.«

Koaksialno dovajanje v cono interakcije

CoaxPrinterProcesirna glava omogoča koaksialno dovajanje žice v cono interakcije dodajnega in osnovnega materiala. Profil žarka je krožni in je fokusiran neposredno v interakcijsko točko med žico in površino obdelovanca. Tako CoaxPrinter omogoča podajanje žice brez pojave senc, enakomerno porazdelitev intenzitete ne glede na smer podajanja, homogeno predgrevanje in popoln nadzor nad vnosom energije, ki jo vnesemo v proces. Samo podajanje žice je senzorsko nadzorovano, kar je primerno tudi za avtomatizirano proizvodnjo.

Prednosti žičnega oblaganja površin pri aditivnih postopkih proizvodnje

Oblaganje z žico omogoča ekonomične, čiste in okolju prijazne procese, ki jih uporabljamo za 3D-tiskanje, za oplaščenje površin z različnimi prevlekami in s tem zaščito površin pred obrabo. Izdelane površine so dobre kakovosti, imajo visoko gostoto in so ne porozne. Poleg tega pri postopkih z dovajanjem žice ne prihaja do kontaminacije okoliških površin, uporabniki dosežejo učinkovito izrabo dodajnega materiala v višini 100 %.

Kompatibilnost z razširjenimi laserskimi izvori

CoaxPrinter lahko deluje s praktično vsako žico dodajnega materiala standardnih dimenzij, pa naj bo ta namenjena varjenju ali spajkanju, naj bo polna ali votla … Procesirna glava je kompatibilna z razširjenimi večkilowatnimi vlakenskimi diodnimi laserji, pri katerih ima sredica vlakna premer 0,6 mm in imajo moč 6 kW. Za manipulacijo CoaxPrinterja se uporablja standardne industrijske robote ali portalne sisteme.

»To, da lahko v celoti delamo v 3D-tehniki brez izgube dodajnega materiala, odpira novo obdobje na področju laserskega oblaganja površin,« pravi dr. Kogel-Hollacher. V sodelovanju s trgom, Precitec stremi v prihodnost in sledi cilju razširitve uporabe žičnega laserskega oblaganja na številne aplikacije in področja uporabe.

ar©tur 2021