IRT 3000

vsebina

»Stičišče znanosti in gospodarstva« na MOS 2017

01.06.2017

Na 50. Mednarodnem sejmu obrti in podjetnosti v Celju, bo letos drugič organiziran kot dogodek »Stičišče znanosti in gospodarstva«.

SZG_MOSTERMIN:  od 12 do 17 septembra 2017

LOKACIJA: 50. Mednarodni sejem obrti in podjetnosti, Celje, Dečkova 1.

V okviru stičišča bodo svoje delo in znanstvena dognanja predstavile poglavitne raziskovalne inštitucije v Sloveniji: Institut Jožef Stefan, Kemijski inštitut, Nacionalni inštitut za biologijo, Univerza v Mariboru, Univerza v Ljubljani, Fakulteta za elektrotehniko, računalništvo in informatiko, Univerze v Mariboru, Fakulteta za elektrotehniko, Univerze v Ljubljani, Fakulteta za strojništvo, Univerze v Ljubljani, Center odličnosti Nanocenter, SIS EGIZ, Visoka šola za bioniko na Ptuju, Višja strokovna šola ŠC Ptuj, Fakulteta za informacijske študije Novo Mesto, Pisarna za prenos tehnologij in inovacij ter visokotehnološka podjetja: Skylabs d.o.o, Cosylabs d.d, EKOSEN d.o.o, PIPISTREL d.o.o, RLS d.o.o,  EUREL d.o.o, Dobre rešitve d.o.o, PS d.o.o iz Logatca, Miel Elektronika d.o.o, DUOL d.o.o, Makro Team d.o.o, Nanotul d.o.o, INTRI d.o.o, Saving d.o.o, INEA d.o.o, Inštitut za okoljevarstvo in senzorje d.o.o, TECES  in mnogi drugi.

Na Stičišču znanosti in gospodarstva bodo predstavljene vrhunske tehnologije iz različnih področij kot so mehatronika, avtomatika, robotika, profesionalna elektronika, energetika, IT, bionika, nanotehnologija, vesoljske tehnologije in drugo. Poudarek bo na predstavitvi novih tehnologij, novih tehnoloških procesov, visokotehnoloških inovacij, novodobnih poklicih in sodobnih izobraževalnih programih.

Letošnje stičišče bo usmerjeno predvsem na področje mikro, bio in nanotehnologij, ter vesoljskih tehnologij. Velik poudarek bo tudi na razvoju bionike, aplikativnosti nanotehnologij, razvoju prvega slovenskega nanosatelita, (ki je v zaključni fazi) in ga razvijata podjetje SkyLabs in FERI – Univerza v Mariboru, izzivih pametnih tekstilij, energetike, (sodobno IR ogrevanje) in drugo. Predstavljeni bodo novi izzivi za shranjevanje toplote, razvoj elektro in nanoelektrokalorikov kot materialov za grelno hladilne naprave naslednje generacije in drugo. Med drugim bo predstavljen tudi razvojni koncept bionskega človeka za izobraževalne namene bodočih inženirjev bionike ter razvoj bionskih protez, vsadkov, vmesnikov, in podpornih tehnologij sodobne medicine.

Stičišče bo tako predstavljalo priložnost za promocijo slovenske znanosti, predvsem pa tudi priložnost za intenzivnejše sodelovanje med znanstveno in gospodarsko sfero. Na dogodku bodo predstavljeni tudi primeri dobre prakse sodelovanja med razvojno-raziskovalnimi inštitucijami in podjetji, oz. gospodarstvom. Dogodek bo potekal s podporo Ministrstva za izobraževanje, znanost in šport v hali L1 Celjskega sejmišča. Vodja projekta je Janez Škrlec, član Sveta za znanost in tehnologijo RS.

 

ar©tur 2021