Seminar: Uvajanje robotizacije v proizvodnjo
23.01.2017
Učinkovita proizvodnja je ključni vplivni dejavnik uspešnosti proizvodih podjetij. Danes je odgovor na zagotavljanje učinkovite proizvodnje uvedba proizvodnih procesov, ki so sposobni samodejnega spreminjanja, prilagajanja in učenja, da dosežejo zahtevano kakovost in sprejemljivo ceno z v okviru globalne ekonomije.
Temu v veliki meri prispeva robotizacija, ki progresivno pridobiva na svojem pomenu in predstavlja tudi ključni element pametnih tovarn v okviru paradigme Industrija 4.0.
Udeleženci seminarja bodo dobili ključne informacije utemeljene s praktičnimi primeri rešitev iz področij:
kako z uvedbo robotizacije doseči učinkovito fleksibilnost in prilagodljivost po sprejemljivi ceni,
kako prirediti delovna mesta in periferijo, da se izkoristi fleksibilnost robotov,
zagotavljanja varnega in učinkovitega sodelovanje človeka z robotom,
doseganje izkoriščenosti in prilagajanje dela robotov,
kako na čim bolj učinkovit način povezati človeka, izdelek, proces in poslovni model v celovit sistem,
potrebni naknadni vložki za razvoj/ nakup namenskih inovativnih rešitev in podpornih sistemov kot so kontrola procesa, senzorika, računalniška ter spletna orodja (IoT),
pomen konstruiranja posameznih izdelkov primernih za robotizirane procese.
Seminar je namenjen
Načrtovalcem in uvajalcem novih procesnih tehnologij v podjetje.
Konstrukterjem izdelkov, ki so povezani z robotiziranimi procesi.
Tehnologom odgovornim za avtomatizacijo in robotizacijo procesov v proizvodnji.
Predavatelj
[TECOS predavatelj doc.dr. Igor Kovač]
Doc. dr. Igor Kovač se je na svoji poklicni poti ukvarjal predvsem z industrijsko robotiko, merilno tehniko, robotsko podprto rekonfiguracijo, konkurenčno trajnostno proizvodnjo in tovarnami prihodnosti. Svojo poklicno pot je začel na Institutu Jožef Stefan in na Univerzi v Mariboru v Sloveniji, nato pa nadaljeval v Avstriji na graški Tehnični Univerzi na Inštitutu za proizvodno strojništvo, kjer je tudi habilitiran za področje robotizacije. Predno se je zopet vrnil na Institut Jožef Stefan, na Odsek za avtomatiko, biokibernetiko in robotiko, je bil eno leto zaposlen tudi na dunajski Tehnični Univerzi. Trenutno predava na FH Joanneum v Gradcu. Praktične izkušnje je nabiral na evropskih raziskovalnih in mednarodnih industrijskih ter razvojnih projektih strojne, avtomobilske, železniške in gradbene stroke. V obdobju dela na Tehnični Univerzi v Gradcu je sodeloval pri ustanovitvi in delu kompetenčnega centra "Virtualno vozilo - Virtual Vehicle". Igor Kovač je avtor večih evropskih patentov, številnih znanstvenih in strokovnih člankov ter referatov.
Razpored seminarja
Seminar traja od 9:00 do 13:00 s polurnim odmorom za kavico. Zadnjih 30 minut je namenjenih vprašanjem in odgovorom. Zaradi pravočasnega pričetka in registracije udeležencev vas prosimo da prispete najkasneje 15 minut pred začetkom.
Kotizacija in gradivo:
115,00 €
Popusti
15% za člane A, 7% za člane B
Cena ne vsebuje DDV, vključuje predavanje, strokovno gradivo ter prigrizke in osvežilne napitke med odmorom. Gradivo boste na seminarju prejeli v pisni obliki. Potrdilo o udeležbi prejmete po pošti po končanem seminarju. Odjavite se lahko dan pred izvedbo seminarja, v nasprotnem primeru vam zaračunamo 20% kotizacijo.